Třebíč - Kohnův mlýn

30. ledna 2018 v 10:55 | Lowe-JanulQa |  Tajemná místa ČR
Třebíč, město na Vysočině, má ve své historii příběh tak temný, že lze jen stěží uvěřit, že jeho aktéry byli příslušníci národa ve střední Evropě. Příběh plný kanibalismu.
Na sklonku 1.světové války a krátce po ní, se stal prastarý Kohnův mlýn, v němž žila největší třebíčská chudina, němým svědkem vraždění a porcování lidí. Jejich maso posloužilo k snědku. Mrtvými bylo až 8 polských Židů, uprchlíků z Hliče, kteří zde také žili.
Výsledek obrázku pro kohnuv mlyn


Byl velký hlad. Manželé Dvořáčkovi, Fejta, Mašek či Kunst v roce 1918 podle předem připraveného scénáře, Židy chladnokrevně zabili a naporcovali. Větší kusy masa naložili do škopků, menší vyudili, ořezané kosti pak vrazi vysypali ze skály do řeky Jihlavy pod třebíčskou nemocnicí. Maso se z velké části podařilo prodat nic netušícím zákazníkům. Zobchodovali se i věci zabitých Židů. V roce 1919 stejní zločinci zavraždili v tomtéž domě bydlící třebíčany, bratry Polické, dva podivínké řemeslníky, kteří byli při penězích. Okradli je a jejich těla zahrabali do bahnité strouhy ve dvoře. Tam mrtvoly vyšetřovatelé objevili v roce 1925. Pachatelé se totiž po letech o svých strašných činech podřekli v hospodě. V Jihlavě začal téhož roku pikantní a divný soudní proces, který neměl obdoby a byl mezinárodně sledovaný, zejména ve Vídni. Za lidojedství nakonec nikdo odsouzen nebyl, pouze za dvojnásobnou vraždu bratrů Polických. Co pachatelé řekli kriminalistům, u soudu popřeli. Padla dvě doživotí a několik kratších trestů. Porota zřejmě záměrně přehlížela podstatné detaily. Asi proto, že mladá Republika nechtěla do Evropy vstupovat s takovou zátěží, jakou kanibalismus je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama