Únor 2018

Návštěvnost KW8

28. února 2018 v 14:40 | Jaňula |  Statistiky
Návštěvnost za minulý týden (19.2. 2018 - 25.2. 2018):
Pondělí20
Úterý5
Středa2
Čtvrtek8
Pátek5
Sobota2
Neděle1
Celkem

43 -28.3%


S tužkou v ruce...

28. února 2018 v 14:36 | Jaňula |  Deníček

Dlouho mě nenapadalo, co napsat k tomuto tématu. Pak jsem si, ale vzpomněla, co mi vyprávěla babička...
Když ještě chodila do školy, tak se hodnotil nejen pravopis, ale i krasopis. Toto pravidlo platilo jak pro první stupeň národní školy (obecná škola), tak i pro druhý stupeň (měšťanská škola).
V dnešní době se na krasopis dbá jen na 1. stupni ZŠ. Od 2. stupně ZŠ, můžete psát jakkoliv i čímkoliv. A to je na tom to smutné. Kolik lidí dnes posílá ručně psané dopisy nebo pohlednice? Pro všechny je dnes mnohem snazší, rychlejší a levnější poslat sms, e-mail nebo komunikovat online přes sociální sítě. Nikdo si ale neuvědomí, co tím ztrácíme a můžeme ztratit. Člověk se od přírody vyvíjí, pokud ale přestane používat nějaký úkon, mozek na to zapomene. A stejně je to i s psaním. Kolik z vás si pamatuje, jak se píšou všechna malá i velká písmena psacím? Díky sociálním sítím nejsme schopní ani seskládat stručnou větu a píšeme o ničem. Někteří jsou dokonce natolik líní, že napíší místo celého slova jen písmeno. Například ď (dík, děkuji), nz (není zač), btw (angl. By the way - mimochodem), atd...
Dříve, když někdo někomu psal dopis, snažil se psát stručně a vypsat jen to důležité bez zbytečností. Radost z obdržení dopisu, od dlouho neviděného kamaráda, byla nepopsatelná a o to víc bylo delší čekání na odpověď. Ale stálo to za to.
Pokaždé, když jsem u babičky na návštěvě, mi dovolí číst si její staré dopisy a pohlednice, od rodiny, kamarádů i milenců. Jsou tam smutné zprávy, veselé zprávy, zamilované básně...Je toho prostě moc. A to je na tom to krásné. Historie ukrytá na kousku papíru, každý papír jinak zbarvený, a každý má svůj příběh. A to nejhlavnější, nikdo si to jen tak nepřečte...

Na internetu se může stát všelicos. Ukradnou nám heslo, nabourají se na náš učet, smažou nám veškerou konverzaci, atd... scénářů je několik. Pak budeme jen marně smutnit nad ztrátou...

Letter by theartr

Mystery Cache - GC234QZ - Jak jsem se stal nezaměstnaným

28. února 2018 v 13:37 | Jaňula |  Mystery Cache
Odloveno 16.8.2017 po práci na kole.

Tato keška mi dala hodně zabrat. Trvalo mi dlouho než jsem našla správné odpovědi na otázky. A o to víc mi trvalo než jsem na vyluštěných souřadnicích našla krabičku. Nejdřív jsem zastavila na špatném místě, popojela jsem tedy dál na to správné.
GPS v mobilu mě naváděla do nějakého soukromého areálu, ale věděla jsem, že součadnice jsou správné, protože jsem si je ověřila. Hledala jsem na tom místě asi 10 minut. Chodila jsem pořád kolem dokola a nic. Pak přijel nějakej chlápek autem, zaparkoval a zůstal v autě. Byla jsem z toho celá špatná, protože jsem si připadala jak nějakej zloděj nebo terorista. A když jsem se snažila chovat nenápadně, tak to vypadalo ještě hůř :D
Nakonec, asi po dalších 10-ti minutách, vše dobře dopadlo. Chlap odjel a já jen velkou náhodou krabičku našla. A byla hoodně šikovně schovaná :)

Výsledek obrázku pro úřad práce olomouc

Mystery Cache - GC2MXJC - Rondel u Globusu

28. února 2018 v 13:20 | Jaňula |  Mystery Cache
Odloveno 26.11.2014 během procházky s pejskem.

Vyluštit souřadnice a najít krabičku bylo velice jednoduché, ale i tak potěšila :)

Nyní je už zrušená/archivovaná/ukradená.


Mystery Cache - GC407KB- Pravá pišvorková

28. února 2018 v 13:15 | Jaňula |  Mystery Cache
Odloveno 23.11.2014 s přítelem po cestě z kina.

Moje 1. mystery keška :) Úkolem bylo vyhrát 6 her piškvorek, ze kterých dostanete číslo od A-F, které se pak dosadí do souřadnic.

Tato keška je bohužel zrušená/archivovaná. Škoda, měla pěknou skrýš :)


Tradiční Cache - GC5ZJMN - Vodní nádrž Slezská Harta

22. února 2018 v 13:36 | Jaňula |  Tradicional Cache
Odloveno 10.7.2017 po cestě na dovolenou.
Po tom, co jsme se dostatečně pokochali výhledem z přehrady, jsme se vydali hledat kešku. Našli jsme ji skoro okamžitě a musím říct, že je hodně pěkně ukrytá.

Související obrázek

Tradiční Cache - GCX8N7 - Venušiny misky

22. února 2018 v 13:24 | Jaňula |  Tradicional Cache
Odloveno 12.7.2016 na dovolené v Jeseníkách.
Tato keš byla zatím snad nejobtížnější na odlov. V tomto období se tu totiž pohybuje hodně turistů a zalogovat se nepozorovaně je přímo umění, natož hledat, kde je keš vlastně ukrytá. Vážně nenápadné.
Na skalách jsme museli sedět a dělat, že se kocháme asi půl hodiny, protože většina byly rodinky s dětma a museli si dát nahoře svačinku. Nakonec se to povedlo a my mohli pokračovat v naší naplánované cestě.


Tradiční Cache - GC492Y5 - Letecké muzeum

22. února 2018 v 13:16 | Jaňula |  Tradicional Cache
Odloveno 26.6.2016 na procházce s přítelem a pejskem.
Odlovení trvalo trochu déle, protože na protější straně ulice stál cyklista a pořád se koukal naším směrem. Nejdřív jsem si myslela, že to je další Geocacher, ale radši jsem čekala až odjede, protože jsem nechtěla riskovat odhalení krabičky. Nakonec odjel a já se úspěšně zalogovala.

Teď už je keš bohužel archivovaná (zrušená), protože se letecké muzeum přestěhovalo. Více info o muzeu je na www.letecke-muzeum.cz


Contemporary Dance aneb jak jsem přišla k modřinám

22. února 2018 v 13:02 | Jaňula |  Deníček
Contemporary Dance. Spoustu lidí pozná z názvu, že se jedná o tanec, ale co to vlastně je Contemporary?

Contemporary Dance je pojem, který se začal používat v 90. letech minulého století. Čerpá prvky z moderního a postmoderního scénického tance, zastřešuje a využívá různé taneční techniky a pohybové styly jako floorwork, improvizaci, kontaktní improvizaci a release techniku. Tento taneční styl vznikl jako reakce na poněkud rigidní techniku baletu. Jeho zakladatelkami byly Isadora Duncan a Martha Graham. Jejich cíl spočíval v nalezení nenucenosti pohybu použitím přirozených linií těla a jeho energie.
Jsou zde cítit i vlivy klasického tance a jazzu, nedrží se však jejich striktních pravidel. Contemporary Dance také často integruje vlivy dalších tanečních stylů včetně Street Dance (zejména L.A. Style).
Contemporary Dance navazuje na moderní tanec a kromě Marthy Graham a Isadory Duncan je spojován se jmény jako Merce Cunningham, José Limón nebo Lester Horton. Mezi význámné tanečníky a taneční skupiny současného Contemporary Dance pak patří např. Kibbutz Contemporary Dance Company, Akram Khan, Ohad Naharin, Vandekeybus a další.
Taneční styl Contemporary Dance | 331 Dance Studio Olomouc

Reklamace sluchátek KOSS 3.díl

22. února 2018 v 9:50 | Jaňula |  Deníček
Předchozí články: Reklamace sluchátek KOSS 1.díl


JUPÍÍÍ, mám největší radost. Takže pán s firmy KOSS dodržel slovo a poslal mi zpět dvojbalení sluchátek se stejným typem, jaké jsem původně posílala na opravu. A ještě zaplatil i poštovné jak jsme se domluvili e-mailem.
Takže na jejich omluvu musím říct, že se opravdu snaží, aby jejich zákazníci byli spokojení. Ale za tu dopravu to je opravdu hodně. Myslím si, že jako taková velká firma si můžou vyjednat, s přepravní službou, lepší podmínky. A ten manipulační poplatek 50Kč, i když jste registrovaní na doživotní záruce, by měli zrušit nebo maximálně udělat jednorázový poplatek 50Kč jen při registraci. Ale tak co už.

Poučení pro příště: Pokud nebude mít reklamovaný kus větší hodnotu než 500 Kč, tak je lepší si rovnou koupit nový.

Výsledek obrázku pro light

Tradiční Cache - Projížďková

19. února 2018 v 14:24 | Jaňula |  Tradicional Cache
Tato série kešek je hlavně v okolí Olomouce a nejlépe se loví po cestě na kole. Sérií je víc, ale já mám z nich zatím jen 4 Smějící se snad je letos posbírám všechny

Projížďková A.01 - GC56H3C - odloveno 20.8.2017
Projížďková A.01 - GC56H3R - odloveno 20.8.2017


Projížďková B11 - GC5DHBB - odloveno 8.3.2015
Projížďková B12 - GC5DHBF - odloveno 8.3.2015

Tradiční Cache - GC2R6X3 - Stopy na Měsíci

19. února 2018 v 14:12 | Jaňula |  Tradicional Cache
Odloveno 27.12.2014 v noci.
K této kešce se váže zajímavý příběh. Pár dní jsem o ní věděla, ale nikdy jsem neměla cestu kolem až tento den.
Bylo tak kolem 9. hodiny večer a pejsek Beneček se dožadoval kokina, které dostal pod stromeček. Byla to dlouhá tvrdá klobáska pro psy. Ale jelikož máme líného jorkšíra, co nechce kousat, tak přítel, že mu to nakrájí a vzal si na to jeho oblíbený kobercový nůž. První kolečko bylo v pohodě, ale u druhýho jak to držel a krájel proti palci, tak mu nůž sjel a rozřízl si palec. Krve jak z vola, teklo to všude. A to by nebyl chlap, kdyby si do toho ještě víc nešťoural, aby se podíval jak moc to má hluboko. Po dlouhém zkoumání usoudil, že bysme měli jít na pohotovost, protože to vypadá na stehy. Jenomže problém byl, že jsme oba měli nějaký alkohol v krvi a volat kvůli tomu sanitku nemělo smysl. Takže teda půjdem pěšky. 2 kilometry Smějící se Přítel si to zavázal a vyrazili jsme. Cesta tam nám trvala asi půl hodiny a na příjmu jsme ztrávili asi 15 minut než se uráčili nás přijmout a to se potom ještě tvářili, jestli to myslíme vážně, protože žádnou velkou ránu nevidí. Když to pořád krvácelo, tak tam samozřejmě nebylo nic vidět. Po dalším čekání na doktora a následném sešití, jsme vyrazili zpět domů.
V půlce cesty jsme se rozhodli najít kešku, která byla ukrytá na odporném místě plném psích exkrementů, takže jsme museli dávat pozor kam šlapeme a to v té tmě vážně nebylo snadné. Po asi 10 minutách hledání jsem to chtěla vzdát, když slyším přítele, jak mě volá ať jdu k němu. Našel jí. Zapsala jsem se do logbooku, vrátila na stejné místo, prokličkovali jsme minovým polem a pokračovali v cestě domů. Doma jsme si pak udělali silný grog a byli jsme oba spokojení.

zdroj obrázku: http://otavinka.blog.cz/

Změna přezdívky

19. února 2018 v 13:25 | Jaňula |  Deníček
!!!POZOR POZOR!!!
Rozhodla jsem se, že si změním přezdívku z Lowe-Janulqa na Jaňula. Je to kratší a písmena W a Q ve slovech, už pár let nefrčí, nebo aspoň o nikom nevím kdo by to používal. Takže tak Usmívající se

P.S. pro moje jediné SB: klidně u sebe můžeš nechat moji starou přezdívku, ale samozřejmě záleží na tobě Mrkající

Mládí

19. února 2018 v 13:19 | Lowe-JanulQa |  Deníček
Co bych mohla napsat k tématu "Mládí". Napsat, že už jsem stará, nemůžu, když mi je jen 24 let, ale občas se cítím na 60 Smějící se Ráno mě bolí záda. Při větší fyzické námaze, třeba když se snažím cvičit, se druhý den nemůžu ani pohnout. Když si dřepnu, tak mi brutálně křupne v kolenách. No asi jsem vážně stará, nebo mám tu nemoc rychle stárnoucích kostí nebo jak se tomu říká. Nevím co budu dělat až mi bude 40, to se asi rozpadnu Smějící se
Jo, to když jsem byla malá, to byla jiná pohoda. Žádné bolesti ani starosti. Když jsem spadla, hned jsem se zvedla a běhala dál. Teď když "hodím pavouka" tak se sbírám asi 5 minut a bolestivé následky mám potom ještě měsíc. Starosti, ty byly jen o hračky anebo jestli mi maminka koupí zmrzlinu, když budu hodná.
Jako dítě jsem měla tolik fantazie, že by se o tom daly napsat knihy. S bráchou jsme si hráli na tajné agenty, které měly různé scénáře. Měli jsme na to i vybavení z časopisu Kačer Donald, kde byl detektor lži, kartotéka na otisky prstů, šablona na tajné zprávy, atd. Nebo když jsme bývali o prázdninách s babičkou na chatě, tak jsme vždycky prozkoumávali okolí a babička nás musela vždycky nahánět pískáním na prsty. Nebo jsme lezli po stromech, nejradši po třešni, kde jsme oďobávali kuličky tak dlouho, až nás bolelo břicho.
Jo jo, byly to krásné a nezapomenutelné časy. Nikdy jsme se nenudili a každý den byl jedinečný. Kdyby šel vrátit čas, hned bych toho využila a na týden si znovu prožila ty krásné bezstarostné chvíle...


Tradiční Cache - GC37CV3 - Alej Kavaleristů

19. února 2018 v 9:46 | Lowe-JanulQa |  Tradicional Cache
Nalezeno už na podzim 2014, odloveno 23.01.2015 s přítelem.
Díky této kešce jsem začala s Geocachingem. Na podzim 2014 jsem byla s přítelem a jeho kámošem Jardou na rybách na Moravě. Seděli jsme u ořezané vrby a Jarda mi najednou povídá: "Když budeš pořádně hledat u té vrby, tak tam najdeš kešku". Nechápala jsem co tím myslí, tak mi to vysvětlil, že dříve hledal také kešky, a zrovna o téhle ví taky. Ze zvědavosti jsem tedy začala hledat. Asi po minutě jsem vážně nějakou krabičku našla, ve které byly různé věcičky a bloček na zapsání jména nálezce. Od té doby mě hledání chytlo a občas se pro nějakou vydám.

Tato keš je velice památečná, protože vznikla ještě v době, kdy tu skutečná alej vážně byla. Ale kvůli protipovodňovému opatření se musela celá jedna strana zkácet. Keš se poté musela přemístit, protože její původní místo bylo u vody v kmenu vrby, která už zde také nestojí Plačící Je to veliká škoda. Můžete posoudit sami ↓↓↓

Návštěvnost KW7

19. února 2018 v 9:07 | Lowe-JanulQa |  Statistiky
Sice to není nic extra, ale potěší to Usmívající se


Návštěvnost za minulý týden (12.2. 2018 - 18.2. 2018):
Pondělí5
Úterý19
Středa6
Čtvrtek4
Pátek17
Sobota4
Neděle5
Celkem60 +200.0%

Víkend

19. února 2018 v 7:03 | Lowe-JanulQa |  Deníček
Ahoj lidi,
tak tu máme opět nechtěné pondělí. Dneska se mi extrémně nechtělo vstávat. Hlavně kůli tomu, že je venku taková kosa, v Olomouci -8°C. Brrr.

Tradiční Cache - GC4R2NW - Šantovka

16. února 2018 v 14:34 | Lowe-JanulQa |  Tradicional Cache
Odloveno 9.9.2017 po nakupování v Šantovce.
Chvíli jsem váhala, kde keš vlastně hledat, ale podle Fotohintu jsem hned věděla. Ale odlovit jí okamžitě nešlo, protože kousek ode mě se poflakoval bezdomovec. Když konečně odešel, sáhla jsem pro keš, zapsala se a vrátila na původní místo Usmívající se Mise byla splněna

Fotohint:

Po nedávném zkoumání mých nalezených keší, jsem zjistila, že tato keš byla zrušená, protože se ztratila. Škoda...

Geocaching - Úvod

16. února 2018 v 14:26 | Lowe-JanulQa |  Geocaching
Výsledek obrázku pro geocaching


- nachází se na uvedených souřadnicích
- je potřeba vyluštit souřadnice z šifry
- na výchozích souřadnicích není, musíte obejít uvedené "stage" pro zjištění neznámých čísel, které doplníte do vzorečku pro výpočet finálky


Rozhodla jsem se, že založím rubriku Geocaching, kde budu postupně přidávat vyluštěné "kešky". Spustu lidí neví co to vlastně je, takže pro ně je tu malé shrnutí Usmívající se

Geocaching je sportvní a turistická hra, která se "hraje" po celém světě. Člověku, který se zabývá Geocachingem se říká "geocacher".
Vaším úkolem je podle GPS souřadnic najít ukrytý předmět neboli "cache", ve kterém se nachází bloček, do kterého se po nalezení zapíšete. Součástí krabičky můžou být i malé předměty na výměnu, třeba figurky, kostky nebo odznáčky. Krabičky mají různé velikosti od velké po mikro. A aby to nebylo tak snadné musíte některé kešky luštit, tzn. různé hlavolamy, šifry, kódy, skrýté texty v obrázku, atd. Dále je tu různá obtížnost terénu od pohodového přístupu třeba pro vozíčkáře až po náročný terén, kdy potřebujete třeba žebřík, lano nebo další jištění.
Každopádně ne vždy je to jednoduché. Já osobně jsem teda zatím nikam nelezla, ale pravděpodobně ani lézt nebudu Smějící se

To je na úvod vše. Pokud se o Geocachingu chcete dozvědět víc, klikněte →ZDE←

Raši nekomentovat...

16. února 2018 v 6:32 | Lowe-JanulQa |  Deníček
Včera jsem komentovala na fb příspěvek z útulku Mělník. Nabízeli tam 2 fenečky jorkšírů, v zanedbaném stavu. Samozřejmě se našli aktivisti, kteří na můj komentář museli okažitě reagovat. Nechápu co si tím komenzují a docela mě to vytočilo, ale hádat se s něma nemá smysl.
Možná byla chyba, že jsem nenapsala už do původního komentáře, že jorka mám, a vyhnula bych se tak kritice. Nebo jsem to radši vůbec neměla komentovat a nechat si své pocity pro sebe...

↓↓↓ Konverzace níže po rozkliknutí ↓↓↓