Starý dopis

19. března 2018 v 8:51 | Jaňula |  Deníček
Mám ráda staré dopisy a obzvláště ty babiččiny. Cítit starý papír a luštit vybledlé písmo, ve mě vyvolává nostalgické pocity, ukryté v dopisech. Není to jen kus papíru, jak se může na první pohled zdát, ale je to velký kus historie plný lásky, smutku a radosti.
Nedávno jsem v nich listovala znovu a objevila jsem svazek dopisů, které jsem dříve neviděla. Jak jsem poté zjistila, svazek obsahoval psaníčka a pohlednice z doby, kdy si babička začala poprvé dopisovat s dědečkem. Bylo v nich spoustu romantických básní, většinou od dědečka, o kterých se dnešním ženám může jen zdát. Našla jsem však i smutné a rozzlobené psaní. Dědeček si myslel, že ho babička nemiluje a má jiného chlapce. Když jsem se na to babičky zeptala, odpověděla mi, že dědeček býval hodně žárlivý a nedůvěřivý, ale jakmile se vzali, jeho chování se změnilo k lepšímu a už byli jen šťastní. Narodila se jim holčička (moje maminka) a tak si žili spokojeně jako rodinka.
Bohužel osud jim nepřál a když bylo mojí mamince 12 let, dědeček vážně onemocněl a jeho srdíčko to nevydrželo…dědeček umřel. Pro babičku i maminku to byla obrovská ztráta, a trvalo dlouho, než se zbavily smutky.
Mrzí mě, že jsem ho nikdy nepoznala, ale alespoň díky dopisům a babiččiným vyprávění, si ho můžu představovat jako nejlepšího muže na světě…
A myslím si, že by byl ten nejskvělejší dědeček...

Výsledek obrázku pro starý dopis
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hrachajdice hrachajdice | Web | 19. března 2018 v 9:35 | Reagovat

Taky jsem nikdy nepoznala dědečka , ale je dobře,že vzpomínky zůstávají , i když "jen " na papíře .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama