Duben 2018

Italská hovada

16. dubna 2018 v 9:57 | Jaňula |  Deníček
Ahoj lidi,
možná se divíte co ten název článku. Níže vám to popíšu. Kdo neví, jsem momentálně pracovně v Itálii v Turíně.

To se tak ráno člověk chystá do práce, v 7 hodin dojde k firemnímu autu a co nevidí. Rozbité zadní okénko. S kolegou jsme pořád pěkně naštvaní. Samozřejmě jsme okamžitě volali místní policii. Ale to co nám sdělili, jsme nečekali. Prý pokud nám nic z auta neukradli, tak ani nebudou vyjíždět a my máme dojet k nim. V tu chvíli jsme nevěděli jestli dobře rozumíme, protože hovor probíhal v angličtině. Pak nám to tedy znovu vysvětlili. Prý pokud nebyla hodnota ukradených věcí vyšší než 3000Kč (převedeno už na naši měnu), tak k místu nedojedou. V opačném případě by museli dojet a udělat záznam, co vše bylo ukradeno.
Momentálně to kolega řeší na stanici a já jsem na bytě. Vůbec netuším jak dlouho to může trvat. Ještě pak musíme někde sehnat náhradní auto, protože do firmy to máme 28km daleko.
Takže počítám, že dneska se asi do práce nedostanem.

Mimochodem moje teorie, proč nám rozbili to okénko je, že jsme asi někomu zabrali místo, protože celý týden jsme měli každý den pochcaný kolo. Tak to možná bylo varování, a když jsme ho ignorovali, stalo se toto.

No nic, tak držte palce, ať se to co nejdřív vyřeší.


S07E07: Eloise Gardener

14. dubna 2018 v 19:41 | Jaňula |  OUaT-Sezóna 7
Ve snaze pomstít se, Hook hledá mocné temné kouzlo, ale setkání s Locikou navždy změní jeho osud. V Hyperion Heights se Ivyno spiknutí vůči Victorii dotkne i Jacindy a Lucy a Rogers s pomocí Henryho a Tillly pokračuje v usilovném pátrání po zmizelé Eloise Gardener, ale najde něco naprosto jiného.Výsledek obrázku pro clock 42 minutVýsledek obrázku pro kalendář 17.11.2017S07E06: Wake Up Call

14. dubna 2018 v 19:28 | Jaňula |  OUaT-Sezóna 7
Zatímco se vztah mezi Henrym a Popelkou prohlubuje, Regina je nápomocná Drizelle, která pátrá po kouzle. Když je ale odhalena krutá pravda, Drizella je vedena na nebezpečnou cestu. V Hyperion Heights vyhledá Roni Weaverovu pomoc při hledání odpovědí a Tilly dá Rogersovi zajímavou radu týkající se Eloise Gardener.

Výsledek obrázku pro clock 42 minutVýsledek obrázku pro kalendář 10.11.2017
S07E05: Greenbacks

14. dubna 2018 v 19:17 | Jaňula |  OUaT-Sezóna 7
Tiana vyhledá doktora Faciliera, aby jí pomohl zachránit její království. Když ale odhalí jeho skutečné záměry, musí Tiana vzít věci do vlastních rukou. V Hyperion Heights se Sabine a Jacinda pustí do riskantního podnikání, ale jejich přátelství je zkoušeno, když se do plánů vloží Victoria. Ivy rekrutuje Henryho, aby s ní vyšetřoval Victorii, Rogers odhalí důležitý důkaz v pátrání po Eloise Gardener a Roni učiní objev, který navždy změní její vztah s Henrym.

Výsledek obrázku pro clock 42 minutVýsledek obrázku pro kalendář 3.11.2017S07E04: Beauty

14. dubna 2018 v 19:02 | Jaňula |  OUaT-Sezóna 7

V Hyperion Heights nadešel Halloween, proto Victoria pošle Ivy, aby šla s Lucy koledovat. Tilly se probudí z kletby a snaží se Weavera navést k pravdě. V minulosti, Rample a Belle hledají odpověď na proroctví, které by mohlo zničit jejich šťastný konec.


Výsledek obrázku pro clock 42 minutVýsledek obrázku pro kalendář 27.10.2017
S07E03: The Garden of Forking Paths

14. dubna 2018 v 18:51 | Jaňula |  OUaT-Sezóna 7
Popelka se dočká pomoci od nepravděpodobného zdroje, jenž ji zavede ke spojenectví, díky kterému může porazit lady Tremaine, a temné tajemství z Popelčiny minulosti je odhaleno. V Hyperion Heights zajde Jacinda do extrému, aby Victorii zabránila zničit Lucyin milovaný park, a Lucy se snaží přesvědčit Henryho, že Victorii nejde jen o kus pozemku. Victoria učiní objev, který může změnit životy všech obyvatel.

Výsledek obrázku pro clock 42 minutVýsledek obrázku pro kalendář 20.10.2017Služební cesta - Den 1-4

11. dubna 2018 v 22:05 | Jaňula |  Deníček
Ahojky lidi,
tak už jsem 4.den mimo domov. Je mi tu docela smutno, protože mi chybí přítel a pejsek, ale musím to nějak zvládnout. Tu je shrnutí uplynulých dnů.

Den 1. - Neděle 8.4.
S kolegou jsme vyjeli z Olomouce ve 14h, směr Innsbruck. Cesta byla ze začátku hodně špatná, protože na dálnici byly šílené nárazy větru, takže to s autem házelo. Toto trvalo až k Mikulovu. Tam jsme naposledy natankovali a vyrazili za hranice. V Rakousku se nám naskytlo několik úchvatných pohledů na obrovská jezera i Alpy všude kolem. Po dlouhé, nekonečné a místy zasekané cestě jsme ve 22h konečně dojeli do hotelu v Innsbrucku, aby jsme zde přespali. Hotel (Hotel Bon Alpina) vypadal velmi luxusně, a ty ceny tomu také odpovídali. Jídlo jsme si žádné nedávali, takže nemůžu ohodnotit.

Den 2. - Pondělí 9.4.
Vyrazili jsme v 8h ráno a pokračovali směr Torino do Itálie. Po cestě jsme opět míjeli nádherné Alpy, které jsem si už musela vyfotit.
Po 14h jsme konečně dojeli do Turína k firmě, kde budem pracovat po celou dobu služebky. Takže 2-3 měsíce. Všichni nás tam přívitali koktavou angličtinou, vše nám vysvělili a my se začali seznamovat s chystaným projektem. Po 18h jsme skončili v práci a s pomocí GPS jsme jeli na místo ubytování.
Řeknu vám, cesta přes Turín byla katastrofická. Italové vůbec nedbají na nějaké předpisy, jako třeba dávat blinkr, nejezdit na červenou, dávat přednost, atd. A hlavně ty nesmyslný křižovatky a jízdní pruhy. Kdo tu nikdy nebyl autem, tak nepochopí.
Asi v 18:45 jsme dojeli na místo k našemu apartmánu (bytu). Paní, která nám pronájímala byt nás přivítala a snažila se nám všechno vysvětlit, bohužel uměla asi jen 3 slova anglicky. Takže dorozumívání nohama rukama.
Hodnocení bytu:
+
útulný, prostorný, pračka, kuchyň, mikrovlnka, konvice, balkon, dva záchody
-
wifi - sice tu je, ale extrémně pomalá a nic se s tím nedá dělat. Je omezená na 20GB/měsíc, což je hooodně málo.
vana - asi tak metr na délku, takže i já, která má 158cm, se tam musím krčit s kolenama pod bradou. O tvaru baterií a jejich způsob zapínání ani nemluvě.
zásuvky - nutné adaptéry
Výsledek obrázku pro zásuvky v itálii
A taková perlička k tomuto dni. S kolegou jsme si mysleli, že nám tu nenechala paní povlečení. Pak jsem zjistila, že to tu funguje jak ve filmu Slunce, seno... musíte si tam vlízt jak do spacáku Smějící seSmějící seSmějící se

Foto pořízené z auta.

Den 3. a 4. - Úterý 10.4. a středa 11.4.
Nic zajímavého. Ráno výjezd do práce v 7:10, příjezd v 8:00. Ano máme to daleko, a v tuto dobu je šílený provoz, bohužel na dřív chodit nemůžeme, protože Italové ještě spinkají. To stejné, možná ještě horší je v 18h.

Doufám, že jsem vás tímto článkem neunavila Smějící se Nevím, kdy napíšu další článek, tak mějte se mnou strpení. Díky Usmívající se
Zatím papa

S07E02: A Pirate's Life

3. dubna 2018 v 6:21 | Jaňula |  OUaT-Sezóna 7
Henry povolá na pomoc svou rodinu ze Storybrooku a společně se vydají hledat Popelku. Hook je však konfrontován nečekaným nepřítelem, který ohrozí úspěch jejich mise. V Hyperion Heights hledá Jacinda způsob, jak se vidět s Lucy, a získá nevítanou pomoc od Henryho. A Victoria Belfrey žádá Golda a Weavera o laskavost, aby se zbavila Henryho.
Výsledek obrázku pro clock 42 minutVýsledek obrázku pro kalendář 13.10.2017S07E01: Hyperion Heights

2. dubna 2018 v 21:03 | Jaňula |  OUaT-Sezóna 7
Henry opouští Storybrooke, aby našel svůj vlastní příběh. O mnoho let později narazí v jiné říši na Popelku v nesnázích, což navždy změní průběh jeho cesty. Když se objeví hrozba v podobě Popelčiny macechy, lady Tremaine, Henry zjišťuje, že následování jeho srdce ho nutí učinit více těžkých rozhodnutí, než si, kdy dokázal představit. O několik let později v Seattleu najde Lucy zlomeného Henryho a je odhodlaná mu připomenout jeho pravé já, aby mohla být zlomena kletba, která postihla pohádkové postavy v Hyperion Heights.
Výsledek obrázku pro clock 42 minutVýsledek obrázku pro kalendář 6.10.2017Návod - Jak stahovat Torrent

2. dubna 2018 v 20:43 | Jaňula
Ahoj,
rozhodla jsem se, že vytvořím jednoduchý návod jak stahovat z CzTorrent.
Je to velice jednoduché, bezplatné a stačí pouze registrace a stažení programu, bez kterého by to nešlo.

Program ke stažení ZDE