Služební cesta - Den 1-4

11. dubna 2018 v 22:05 | Jaňula |  Deníček
Ahojky lidi,
tak už jsem 4.den mimo domov. Je mi tu docela smutno, protože mi chybí přítel a pejsek, ale musím to nějak zvládnout. Tu je shrnutí uplynulých dnů.

Den 1. - Neděle 8.4.
S kolegou jsme vyjeli z Olomouce ve 14h, směr Innsbruck. Cesta byla ze začátku hodně špatná, protože na dálnici byly šílené nárazy větru, takže to s autem házelo. Toto trvalo až k Mikulovu. Tam jsme naposledy natankovali a vyrazili za hranice. V Rakousku se nám naskytlo několik úchvatných pohledů na obrovská jezera i Alpy všude kolem. Po dlouhé, nekonečné a místy zasekané cestě jsme ve 22h konečně dojeli do hotelu v Innsbrucku, aby jsme zde přespali. Hotel (Hotel Bon Alpina) vypadal velmi luxusně, a ty ceny tomu také odpovídali. Jídlo jsme si žádné nedávali, takže nemůžu ohodnotit.

Den 2. - Pondělí 9.4.
Vyrazili jsme v 8h ráno a pokračovali směr Torino do Itálie. Po cestě jsme opět míjeli nádherné Alpy, které jsem si už musela vyfotit.
Po 14h jsme konečně dojeli do Turína k firmě, kde budem pracovat po celou dobu služebky. Takže 2-3 měsíce. Všichni nás tam přívitali koktavou angličtinou, vše nám vysvělili a my se začali seznamovat s chystaným projektem. Po 18h jsme skončili v práci a s pomocí GPS jsme jeli na místo ubytování.
Řeknu vám, cesta přes Turín byla katastrofická. Italové vůbec nedbají na nějaké předpisy, jako třeba dávat blinkr, nejezdit na červenou, dávat přednost, atd. A hlavně ty nesmyslný křižovatky a jízdní pruhy. Kdo tu nikdy nebyl autem, tak nepochopí.
Asi v 18:45 jsme dojeli na místo k našemu apartmánu (bytu). Paní, která nám pronájímala byt nás přivítala a snažila se nám všechno vysvětlit, bohužel uměla asi jen 3 slova anglicky. Takže dorozumívání nohama rukama.
Hodnocení bytu:
+
útulný, prostorný, pračka, kuchyň, mikrovlnka, konvice, balkon, dva záchody
-
wifi - sice tu je, ale extrémně pomalá a nic se s tím nedá dělat. Je omezená na 20GB/měsíc, což je hooodně málo.
vana - asi tak metr na délku, takže i já, která má 158cm, se tam musím krčit s kolenama pod bradou. O tvaru baterií a jejich způsob zapínání ani nemluvě.
zásuvky - nutné adaptéry
Výsledek obrázku pro zásuvky v itálii
A taková perlička k tomuto dni. S kolegou jsme si mysleli, že nám tu nenechala paní povlečení. Pak jsem zjistila, že to tu funguje jak ve filmu Slunce, seno... musíte si tam vlízt jak do spacáku Smějící seSmějící seSmějící se

Foto pořízené z auta.

Den 3. a 4. - Úterý 10.4. a středa 11.4.
Nic zajímavého. Ráno výjezd do práce v 7:10, příjezd v 8:00. Ano máme to daleko, a v tuto dobu je šílený provoz, bohužel na dřív chodit nemůžeme, protože Italové ještě spinkají. To stejné, možná ještě horší je v 18h.

Doufám, že jsem vás tímto článkem neunavila Smějící se Nevím, kdy napíšu další článek, tak mějte se mnou strpení. Díky Usmívající se
Zatím papa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama