Tajemná místa ČR

Boreč - Česká sopka

6. února 2018 v 6:43 | Lowe-JanulQa
Na první pohled je Boreč poblíž Lovosic obyčejným kopcem, jakých jsou v Českém středohoří desítky. Tak tomu ale v žádném případě není. V zimě totiž nabízí zajímavou podívanou. Tajemný vrch hřeje a při velmi nízkých teplotách je vidět jak se z něj kouří. A tak i když zemi pokryje sníh, části Borče jako by se zima nedotkla. Čím to je? Máme snad v Česku aktivní sopku?

Pohled na Boreč od východo-severovýchodu. Vpravo na úbočí hory osada Režný Újezd.

Tajemná křižovatka na jihu Čech

31. ledna 2018 v 7:09 | Lowe-JanulQa
Neštěstí se zde odehrávají už několik staletí. Ve středověku a novověku se tu pravidelně přepadávalo, poslední desetiletí jsou hlavně ve znamení tragických dopravních nehod.
To je křižovatka na staré cestě na Prahu mezi Borkem a obcí Chotýčany severně od Českých Budějovic.
Říká se jí U Sloupu podle kamenného milníku, který se však nedochoval.
Lesní křižovatka patří k nejnebezpečnějším v Jihočeském kraji. Je velice nepřehledná. I když tu řidiči musí snížit rychlost na 70 km/h a pomáhají jim k orientaci i dvě silniční zrcadla, opakovaně zde dochází k dopravním nehodám. Jejich oběti připomíná několik křížků a pietních míst.


Třebíč - Kohnův mlýn

30. ledna 2018 v 10:55 | Lowe-JanulQa
Třebíč, město na Vysočině, má ve své historii příběh tak temný, že lze jen stěží uvěřit, že jeho aktéry byli příslušníci národa ve střední Evropě. Příběh plný kanibalismu.
Na sklonku 1.světové války a krátce po ní, se stal prastarý Kohnův mlýn, v němž žila největší třebíčská chudina, němým svědkem vraždění a porcování lidí. Jejich maso posloužilo k snědku. Mrtvými bylo až 8 polských Židů, uprchlíků z Hliče, kteří zde také žili.
Výsledek obrázku pro kohnuv mlyn
 
 

Reklama